Як дізнатися, що розсада перцю готова до пересадки у відкритий грунт?
Перець – теплолюбна рослина, яка не переносить ні заморозків, ні похолодань. При переохолодженні їх коренева система швидко відмирає. Тому саджанці перцю в грунт висаджують досить пізно, після висадки помідорів. При цьому орієнтуються на дату останніх заморозків. Зазвичай співробітники розплідника з задоволенням консультують покупців, як і коли садити перець у відкритий грунт:
- вік рослин 40-80 доби від прокльовування сходів;
- висота розсади близько 25 см;
- у саджанця 8-9 справжніх листків;
- стебло товстий, але ще не галузиться і не бутонів;
- коренева система «освоїла» горщик не менше 300 мл.
Сорокадневные саджанці більш вимогливі, але період дорозвитку у відкритому грунті дозволяє отримати більш рясний урожай. Реальний потенціал деяких сортів здорового солодкого перцю це 3-4 яруси плодів і до 10 кг за сезон.
Техніка висадки розсади перцю в грунт
Спочатку рослини необхідно підготувати до відкритого ґрунту шляхом загартовування. Для цього саджанці поступово привчають у яскравому сонцю і вуличних умов, починаючи з 2-3 годин в день і довівши «прогулянки» до 12 годин. Супроводжується процес підгодівлею, щоб рослини стали більш щільними і менш чутливими до втрати вологи і пошкоджень. Кілька морочливих днів дозволять зміцнити коріння і легше перенести мікротравми, неминучі при пересадки у відкритий грунт. Або можна просто купити вже загартовані рослини, повністю готові до вулиці. Придбана в перевіреному садовому центрі або розпліднику розсада перцю з закритою кореневою системою не потребує такої підготовки. Крім того, вона чудово може «почекати» кілька днів до висадки, стоячи на вікні чи балконі.
А ось ринкову розсаду з відкритою кореневою системою потрібно терміново садити. Ніжні кореневі волоски починали гинути прямо з моменту викопування, що негативно позначається на виживання таких рослин і подальший догляд за ними повинен бути більш ретельним.
Высаживание лучше производить во влажный прохладный грунт, в пасмурную погоду или вечером. Лунки делают объемом 5-7 литров и вносят компост, (2-3 л), перегной или удобрения. Предпочтительные схемы рассаживания это 30х50 или 40х60 см. Расстояние между рядами варьируется в зависимости от высоты взрослых растений. Низкорослым сортам достаточно 40 см, высокорослым нужно не менее 60 мм. Горькие перцы, как правило, высаживают примерно в 25 см друг от друга. Органические добавки хорошо дополнить универсальным минеральным удобрением.
Если почва легкая, песчаная, то повысить ее влагоемкость позволит гидрогель.
Перед высадкой саженца, лунку следует хорошо полить. Когда вода впитается:
- растение помещают в лунку на полсантиметра ниже, чем оно росло в горшке;
- корневой ком должен оказаться на дне;
- пространство между корнями и стенками ямки засыпают землей;
- грунт осторожно обжимают;
- растение поливают еще раз с добавлением раствора укоренителя;
- если сорт нуждается в подвязке – установить колышек или другую поддержку.
Главное не заглубить саженец. Перец слабо образует придаточные корни, поэтому глубокая высадка будет угнетать растение.
Некоторые практикуют посадку двух перцев в одну лунку. Это допускается, но расстояние между ростками при этом не должно быть менее 60 мм.
Когда можно сажать перец на постоянное место?
В открытый грунт саженцы перца высаживают, когда среднесуточная температура устанавливается не ниже 12-15 градусов, а угроза весенних заморозков минует. Почва должна прогреться до +15°C. Обычно это происходит в конце мая – начале июня.
Чтобы растения гарантированно не пропали от возможных перепадов температур и сквозняков, вначале их можно укрывать белым агроволокном. Однако с высадкой перца в открытый грунт затягивать тоже не стоит: неокрепшие саженцы могут не выдержать испытания палящим солнцем.
Почва должна быть рыхлой и плодородной. Место стоит выбирать солнечное.
Сладкие и горькие сорта не рекомендуется сажать рядом из-за возможного переопыления. При ограниченности места, ряды перцев разных сортов следует разделять высокорослыми культурами. Например, подсолнухами.
- Як і коли садити розсаду помідорівВирощувати розсаду помідорів з насіння справа досить клопітка з непередбачуваним результатом. Буде набагато більше гарантій отримати прекрасний урожай, якщо купити сильну, здорову розсаду у гарному розпліднику. Але все одно залишається кілька нюансів, які потрібно знати для підвищення шансів скуштувати смачні соковиті плоди.Як і коли садити розсаду помідорів